kobiety


To możliwość na zachowanie jego zdrowia jak najdłużej, jak i zmianę parametrów lipidowych krwi. Wytrzymałość biegowa wpływa na takie układy jak: oddechowy, krążeniowy, trawienny, przyczyniając się do poprawy wartości związanych z wentylacją płucną, ciśnieniem krwi, jak i możliwościami trawiennymi. Jak mówi sama nazwa, to kultura ciała, czyli dbanie nie tylko wygląd, ale i to, aby organizm był zdrowy.

Co więcej, wytrzymałość mięśniowa jest niezbędna, aby wykonywać trening siłowy optymalnie. Wytrzymanie w jednej pozycji ze spiętymi mięśniami i na dodatek pokazując na twarzy, że sprawia to radość, bywa bardzo trudne. Dopiero osoby stojące na scenie kulturystycznej, wykonujące obowiązkowe pozy przed panelem sędziowskim, zdają sobie sprawę, dlaczego kulturysta musi być wytrzymały i wydajny mięśniowo.

Masa mięśniowa, oprócz samej siły czy też wyglądu, musi być również wydolna. Poza tym, że samo bieganie znacznie poprawi kompozycje sylwetki, wykorzystanie treningu biegowego przyczyni się dodatkowo do wsparcia wytrzymałości Twojego ciała. Co więcej, sprinty podnoszą poziom anabolizmu, jak i nasilają wydatek energetyczny przez kolejne 48 godzin.

Być może czytając ten nagłówek, łapiesz się za głowę, jednak trenerzy wysokiej klasy, jak choćby Christian Thibaudeau, w swoich planach treningowych zalecają wykorzystanie szybkich biegów, jako metody, która pozwala na całkowite wyczerpanie mięśni nóg. Planując progresję, staraj się zwiększać tempo samego biegu, co przełoży się również na jego zasięg. Pozwoli to na zaplanowanie odpowiedniej periodyzacji treningowej, jak i przyczyni się do czerpania energii z zapasów tkanki tłuszczowej, co pozwoli dodatkowo być nieco szczuplejszym.

Rozpoczynając sesje biegowe wykorzystuj niskie tętno pracy serca. Tak zwany primal running form wywodzi się z boso-biegających przodków, naśladując ich bieg. Odpowiedni sposób biegania sprawia, że nie tylko poprawiamy ekonomię energetyczną samego biegu, ale i unikniemy przeciążeń dla naszych stawów.

Nie ulega wątpliwości, że wykonywanie treningowych bojów wymaga odpowiedniej techniki i umiejętności, abyśmy nie zrobili sobie krzywdy. Jednak trzeba przestrzegać trzech zasad, które pozwolą na efektywny trening. Zaobserwować możemy wtedy, jak wszyscy spacerują po mechanicznych bieżniach, gdzie zazwyczaj wykorzystywane jest nachylenie, jako element utrudniający wykonywanie aktywności.

Obecnie trendy sprawiły, że rzadko na ulicach czy w parkach spotykamy mocno umięśnionych gości, którzy wykonują regularne biegi. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem stosowanie obu wariantów oleju kokosowego w zależności od celu. Rafinacja oleju kokosowego pozbawia go pewnej ilości składników, niemniej staje się on wówczas lepszym tłuszczem do obróbki cieplnej np. smażenia, gdyż zwiększa się jego temperatura dymienia (zmniejsza się ryzyko peroksydacji kwasów tłuszczowych).

Dla miłośników kokosów, ich smaku i zapachu, doskonały będzie olej kokosowy nierafinowany bogatszej wartości odżywczej. W zależności od preferencji i celu zastosowania, doskonale sprawdzają się obie formy oleju. Zastosowanie oleju kokosowego jest bardzo obszerne, może służyć do pieczenia, gotowania, pielęgnacji ciała i włosów, i wielu innych.

Może on zatem pomóc zmniejszać zmęczenie dzięki zaoszczędzeniu zapasów glikogenu i mniejszemu nagromadzaniu się kwasu mlekowego. Olej kokosowy jak dowodzą badania, może zwiększać osiągi podczas treningów, ponieważ organizm poza węglowodanami, wykorzystuje także zawarte w oleju średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe jako źródło energii. Ponieważ testosteron jest jednym z głównych hormonów wpływających na wzrost mięśni, olej kokosowy może być doskonałym sposobem na zwiększenie jego poziomu, szczególnie u mężczyzn po 30 roku życia, kiedy to jego ilość w organizmie zaczyna spadać.

Top